LEDTECHNOLOGY Sp. z o.o. sp. k.
ul. Połczyńska 10c
78-200 Białogard
woj. zachodniopomorskie


NIP: 6722084883

Totemy rowerowe

Simens_Ledtechnology_Totem_Rowerowy_4   Simens_Ledtechnology_Totem_Rowerowy_5

Wykonaliśmy w kilku etapach 60 sztuk wyświetlaczy dla firmy Siemens Mobility, która jest operatorem systemu rozwoju Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem.

Simens_Ledtechnology_Totem_Rowerowy_1  Simens_Ledtechnology_Totem_Rowerowy_2  Simens_Ledtechnology_Totem_Rowerowy_3


W "totemie" przed przejazdem rowerowym znajduje się radar mierzący prędkość rowerzysty. System jest zsynchronizowany ze sterownikiem sygnalizacji świetlnej najbliższego skrzyżowania i w zależności od prędkości rowerzysty wyświetlane są kolorowe animacje obrazujące jeden z komunikatów:

zwolnij_sharp_syrenka2“Możesz zwolnić” – Na przejeździe rowerowym w danym momencie jest czerwone światło. Jadąc stałą prędkością, rowerzysta zatrzyma się na skrzyżowaniu. Jeśli zwolni, to przejedzie na zielonym.

·ok_sharp_syrenka2 “Utrzymaj tempo” – Na przejeździe rowerowym w danym momencie jest zielone światło. Jadąc stałą prędkością, rowerzysta przejedzie na zielonym.

·szybko_sharp_syrenka2 “Możesz przyspieszyć” – Na przejeździe rowerowym w danym momencie jest zielone światło. Jadąc stałą prędkością, rowerzysta zatrzyma się na skrzyżowaniu. Jeśli przyspiesz, to przejedzie na zielonym.

·stop_sharp_syrenka2 “Nie przejedziesz” – Bez względu na prędkości jazdy, rowerzysta zatrzyma się na skrzyżowaniu.

W Warszawie docelowo takie rozwiązanie może objąć 30 skrzyżowań.

 

wróć do listy projektów

Ta strona używa COOKIE

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Przeczytaj więcej.